Cart 0
URBAN ORGANIC LIFESTYLE

CURCUMA by URBAN ORGANIC

Miks kanda orgaanilsest puuvillalangast valmistatud rõivaid?

Orgaanilise puuvilla kasvatamisel kasutatakse ainult töötlemata ja GMO vabasid seemneid. Kui tavalise puuvilla kanga kasvatamisel kasutatakse sünteetilisi väetiseid, siis orgaanilise kanga puhul on need keelatud. Orgaanilist puuvilla väetatakse naturaalse kompostiga, samas tavalise puuvilla väetamisel kasutatakse herbitsiide, et hävitada umbrohtu. Kahjurite tõrjeks kasutatakse toksilisi taimekaitsevahendeid ning nende taimede tolmlemine omakorda mõjutab teisi õkosüsteeme. Tavalist puuvilla töödeldakse kemikaalidega, nagu kloor ja valgendi, mis võib põhjustda tundlikul nahal ärritusi. Orgaaniline puuvill on vastupidavam, sest ei ole kemikaalidega töödeldud- Orgaanilise kanga kiud on pehmemad ja ei sisalda allergeene.

 

Curcuma by Urban Organic

Seda kollektsiooni looma inspireeris nägemus kehasõbralikestja mugavatest, liikumist ning mediteerimist toetavatest riietest. Nende riietega saab tantsida, teha joogat, erinevaid rituaale. Nendes riietes tunned ennast mugavalt nii kodus kui ka tänaval.

Tänases kiire elutempoga maailmas tahaks vahest justkui kaitset kõige selle eest, mis meid väliselt mõjutab: teised inimesed, saastatud elukeskkond, müra ja mõtted. Tahaks ennast tunda nagu imik emaüsas või väike beebi ema süles kõige eest kaitstuna.

Curcuma riided kaitsevad nii väliskeskkonna mõjude eest kui ka toetavad sinu tervist. Riietel on kaitsemärk, kurkumi õis, mis aitab emotsionaalselt tervendada selle kandjat.

Kurkumi õis on päikese, soojuse ja looduse kuma. Me elame ringluses, kus päike toidab maad. Maast kasvad taim, mis on meie tervisele väga kasulik. Taimest valmib looduslik värvaine, mida kasutatakse kanga värvimisel. Kangast valmib nahasõbralik rõivas, mis on meie kaitserüü välismaailma mõjude eest. Kõik see mida me kanname, peegeldub ka teistele ja kumab väljapoole. 

 

 

 
 

Uus kollektsioon valmis joogatreeneri ja disaineri koostöös. Meie missiooniks on pakkuda mugavaid ja moodsaid jooga – ja vabaajariideid, et meie kliendid tunneksid ennast hästi iga päev, igas olukorras.

 
 

 

Curcuma by Urban Organic kandja on justkui ise soojuse, looduse, tervise ja päikese kuma.

 
Urban Organic Curcuma 75.jpg

URBAN CHIC

FASHION MEETS TRADITION

Meie riided on valmistatud orgaanilisest kangast, mis on värvitud haruldaste taimede ja naturaalsete ürtidega. Aastatuheandeid vana Ajurveeda teadus on ühendatud kaasaegse tehnoloogiaga ning selle tulemusena on valminud meie tervist toetavad kangad. Too taimede ja ürtide energia oma igapäevaellu kasutades Urban Organic Lifestyle jooga- ja vabaajariideid.

Urban Organic Lifestyle Flower Power.JPG

Flower Power

Turmeric plant (curcuma longa)

Curcuma by Urban Organic staar on imeline kurkum ehk kollajuur, mida  peetakse looduslikuks imeks. See on ebatavaliselt kaunis taim, millel on oranžikas-punased õied ja sügavrohelised pikad saledad lehed. Enamik ajurveeda arste Indias peavad kollajuurt üheks parimaks maitse- ja ravimtaimeks. Tänapäeva lääne meditsiin on hakanud ka tunnistama ja oma laborites uurima kurkumi raviomadusi, mis on ajurveedas kasutuses olnud juba tuhandeid aastaid. Kurkumit kasutatakse erinevate nahaprobleemide korral, vaigistab valu ja kasutatakse kõhuhädade korral. Kurkumit kasutatakse ka vähi ennetamiseks.

ENELY jääger

Foto eest suured tänud Kalev Lilleorg

Foto eest suured tänud Kalev Lilleorg

 
 

Urban organic lifestyle loomise lugu…

Joogatreeneri- ja terapeudina kannan enamuse osa päevast treeningriideid. Ühel päeval muutus minu treeningute koormus nii suureks, et ei soovinud enam kanda riideid, mis olid valmistatud sünteetilisest materjalist sest ma tundsin, et need riided ei mõju minu nahale hästi. Lisaks soovisin natuke naiselikumat joont ka treeningsaali tuua. Kollektsiooni loomise väga suureks põhjuseks oli just isiklik vajadus joogariiete järgi, mis on naturaalsest materjalist aga samas ka mugavad ja naiselikud.